O firmie
Klienci
Certyfikaty
Nawiąż współpracę
O nas
Aktywizacja społeczna

Spółdzielnia PANATO to wrocławskie przedsiębiorstwo społeczne działające od 2012 roku, które łączy projektowanie produktów tekstylnych z lokalną produkcją. Naszą organizację tworzą dwie współpracujące ze sobą pracownie: Pracownia Szycia – projektuje i szyje torby, plecaki i akcesoria reklamowe dla firm i instytucji oraz tworzy autorskie kolekcje produktów streetwear’owych, a także Pracownia Sitodruku – wykonuje nadruki na produktach reklamowych, projektuje i drukuje autorskie grafiki oraz prowadzi pokazy i warsztaty sitodruku.

W 2017 roku nasza spółdzielnia zainicjowała powstanie ogólnopolskiej sieci przedsiębiorstw społecznych zatrudniających osoby bezrobotne i z niepełnosprawnościami. Wspólnie pod marką PANATO Bag produkujemy torby i plecaki reklamowe na rynek krajowy i zagraniczny. Zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie tkanin i dodatków pasmanteryjnych, których używamy do produkcji, dlatego w naszej ofercie można znaleźć produkty wykonane m.in. z bawełny organicznej i z recyklingu. Ofertę kierujemy do firm instytucji, które poszukują wysokiej jakości produktów personalizowanych oraz zwracają uwagę na ekologiczne rozwiązania i atrakcyjny design

Nasze SDGs
- Wzrost gospodarczy i godna praca
#PozytywnyWpływ i #Wizja

Nasz organizacja posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji plecaków i akcesoriów tekstylnych z nadrukiem. Znamy się nie tylko na szyciu, ale również na tkaninach i technologii ich zadruku. Chętnie dzielimy się wiedzą branżową i poszukujemy partnerów biznesowych – dostawców tkanin biodegradowalnych, ekologicznych i recyklingowych, z których możemy szyć nasze produkty i włączyć je do oferty.

Nasza spółdzielnia angażuje do pracy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in osoby z niepełnosprawnościami. Wspólnie pod marką PANATO Bag zatrudniamy blisko 40 osób, które poprzez pracę rehabilitują się społecznie i zawodowo.

Z kim współpracujemy

Od małych i średnich firm lokalnych, przez międzynarodowej korporacje, po jednostki samorządu terytorialnego i ministerstwa.

Firma Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna PANATO otrzymała wyróżnienia w ramach poniższych obszarów:
jakość produktów lub usług
zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i pomoc potrzebującym