Nurt pozytywnego wpływu

Poznaj pojęcie, które budzi coraz większe zainteresowanie. Nie zabraknie tu również przykładów przedstawicieli nowej fali pozytywnego biznesu.

Dowiedz się, czym jest #NurtPozytywnegoWpływu

W historiach wielu firm powtarzają się zapał i odwaga tych, którzy je stworzyli. Szukanie niestandardowych rozwiązań, może trochę na przekór utartym schematom. Pod prąd. Firmy, które zapraszamy na #DobryRynek, które za prof. Bolesławem Rokiem określamy #StartupamiPozytywnegoWpływu to firmy, o których możemy powiedzieć jeszcze, że wyznaczają nowy kierunek w myśleniu o biznesie. Dążą do rozwoju, a fundamentem ich działalności jest #PozytywnyWpływ. Na ludzi wokół i na środowisko.

Widzimy, że przybywa firm, które są #WarteUwagi. Widzimy też, że my – klienci, coraz uważniej przyglądamy się samym firmom, ich produktom. Jesteśmy bardziej świadomi, kupujemy bardziej odpowiedzialnie. Rynek daje nam coraz większy wybór.

Każdy #Ranking Startupow Pozywtynego Wpływu prof. Bolesława Roka jest okazją, by pokazać i wyróżnić  firmy, które mają #PozytywnyWpływ. Przyglądajmy się uważnie nowym pomysłom. One niosą zmianę i tworzą #DobryRynek

Raport
Raport
06/21

To już trzecia edycja raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna”. Publikacja zawiera wypowiedzi ekspertów dotyczące ekosystemu pozytywnego wpływu w Polsce, jak również opisy najbardziej innowacyjnych startupów pozytywnego wpływu w 2021 r.

Druga edycja raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna”, a w nim:

  • wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu, w tym szczegółowe opisy działalności 16 najciekawszych startupów oraz informacje odnośnie 6 inicjatyw wspierających ten ruch w Polsce
  • baza danych ponad 400 polskich startupów pozytywnego wpływu
  • 140 opisów wybranych startupów pozytywnego wpływu w 10 branżach na polskim rynku.

Pierwsza edycja raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna” to opis startupów, które poza innowacyjnością i skalowalnością cechuje również tworzenie wartości na rzecz zrównoważonego rozwoju. W publikacji wypowiedzi ponad 40 osób, które są związane z myśleniem o przedsiębiorczości, perspektywach jej rozwoju i roli w społeczeństwie.

Raport przygotowany został przez zespół Koźmiński Business Hub pod kierunkiem profesora Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerzy – BNP Paribas Bank Polska i Orange Polska.

06/2021
06/2020
06/2019